Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Na velvyslanectví České republiky dne 18. dubna 2014 velvyslanec Ivan Počuch, spolu s představiteli hlavních oddělení velvyslanectví Zdeňkou Cajsovou tiskovou mluvčí, Denisou Provazníkovou, obchodně-ekonomický úsek, Pavlem Peškem konsulem, přijali Dunajeveckou delegaci občanů.

Na hodinu a půl trvajícím setkání se projednávalo rozšíření regionální spolupráce Dunajeveckého regiónu s městem Brandýs nad Labem-Stará Boleslav a Středočeským krajem. Občané města a velvyslanectví učinili řadu návrhů v oblasti ekonomické, obchodu, vzdělávání a kultury, zdravotnictví, ekologie a zemědělství.

Vladimir Kobita - vedoucí porodnického oddělení Dunajevské nemocnice poděkoval občanům a úřadu České republiky za finanční pomoc (500.000 EUR)  na poskytutí pomoci 37 zraněným z Majdanu. Stejně jako za jejich léčení ve zdravotnických zařízeních v Praze. Zvláštní poděkování Zdeňce Cajsové za osobní přístup při zařazování do seznamu obětí, tři z našich krajanů z města Chmelnick, zastřelených u SBU. Mezi nimi bylo i šestnáctileté dítě. Také vyjádřil přání na vznik spolupráce mezi lékaři a zdravotnickými zařízeními, a to při realizaci společných zdravotnických projektů, výměny zkušeností a stážích zdravotnického  personálu v České republice.

Natalia Beljaková, člen představenstva a president Chmelnické obchodně–průmyslové komory požádala o pomoc, na základě přání podnikatelů z Chmelnické oblasti, při vyhotovování dokumentů pro produkci, která by byla vhodná pro vývoz do EU.

Denisa Provazníková, vedoucí obchodně ekonomického oddělení velvyslanectví, nabídla celou řadu opatření zaměřených na zlepšení exportních a importních vztahů.

Pavel Pešek - kosul velvyslanectví ujistil členy delegace s pomocí při vydávání víz pro obyvatele našeho regionu. Nicméně upozornil na řádné a včasné předkládání dokumentů. Doufá, že v budoucnu bude zrušena pro Ukrajince vízová povinnost.

Se závěrečnou poznámkou vystoupil Ivan Počuch, zplnomocněný velvyslanec České republiky na Ukrajině. Především poděkoval delegaci za plodné setkání. Podpořil většinu podnětů delegátů a pracovníků velvyslanectví, návrhy na zlepšení vztahů mezi občany obou zemí. Také vyjádřil přání navštívit na konci května města Chmelnick a Dunajevci. Pohovořit si s absolventy škol, studenty a mládeží, představiteli podnikatelů a podnikateli, manažery a zaměstnanci státních a soukromých institucí a s obyvateli. Chce slyšet skutečná přání obyvatel, vypracovat společné akce vedoucí ke zlepšení bilaterálních vztahů. Doporučil vzdělávacím institucím, sociálním strukturám, podnikům, firmám a institucím, které mají dohodu o spolupráci s Českou republikou, neváhejte a předložte společné projekty - návrhy programů k mezinárodnímu fondu, fondům České republiky, Visegrádského fondu. Byl by potěšen, kdyby předložené projekty rozvoje ekonomiky Chmelnického regiónu, byly namířené i do fondů EU, ve kterém je vyčleněno 2 miliardy eur.

Dohodlo se:

uskutečnit seminář lékařů ve městech Brandýs nad Labem-Stará Boleslav a Dunajevci

dohodnout se na společném programu rozvoje spolupráce (koordinátorem spolupráce je Michail Siheti)

http://dun.at.ua/news/2013-09-19-1530

Návštěva pěveckého sboru ZUŠ Brandýs n.L. – St.Boleslav na oslavách 610 let založení města Dunajevci a 90 let okresu.

 

Praha

Na Veselí 825/3
Praha 4 - Nusle  
  +420 222 981 972
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.