Kultura a sport

Napsal(a)  čtvrtek, 28 únor 2013 04:08

Součástí vzájemného poznávání národů jsou především výměnné zájezdy dětí. V této oblasti vyhledáváme a propojujeme jednotlivé školy v ČR a na Ukrajině, které naplňují tuto spolupráci vzájemnými pobyty dětí při různých příležitostech kulturního a společenského významu.

Spolupráce se týká zejménanásledujících oblastí:

  • - pěvecké a taneční soubory a jednotlivci
  • - sportovní oddíly
  • - zájmové kroužky

Děti jsou tím nejlepším prostředkem diplomacie, a to bez ohledu na víru, náboženské vyznání, politickou či geografickou příslušnost, barvu pleti nebo jazyk. Aby došlo k co nejintenzivnějšímu poznávání a překonání bariér jazykových, osobních i názorově historických snažíme se je při pobytech umísťovat přímo do vybraných rodin, kde dáme prostor k vzájemnému poznávání nejen v podobě zajištění ubytování a stravování, ale především tím, že jim necháváme jeden den ke společnému programu. Děti tak velmi rychle bourají zažité předsudky dospělých a tvoří si vlastní názor a to je naš cíl.

Pro letošní rok máme novou vizi, kdy se snažíme propojit vybrané sportovní kluby v ČR a na Ukrajině a vzájemně se zúčastňovat na otevřených soutěžích jednotlivých sportů, např.:

  • - judo
  • - ragby
  • - futsal
  • - gymnastika
  • - atletika a další sporty

 

( Záznam ze setkání zástupců společnosti GENERAL ZONE s.r.o. s Chmelnickou městskou radou a starostou města. )

 

Vánoce 2012, návštěva skupiny žáků, kteří se účastnily vánočních koncertů v Brandýse n.L. - St.Boleslav, Neratovice a Mělníku a při té příležitosti byli pozváni starostkou města Neratovice k návštěvě MÚ, kde se seznámili s různými činnostmi úřadu - pracoviště Městské policie, obřadní síň a vítání občánků. Na Mělníku uspořádali koncert pro žáky ZŠ Seifrtova a v Domově důchodců.

 

Zveřejněno v Mezinárodní vztahy
Označeno v
Více z této kategorie: « Vzdělávání a školství

Praha

Na Veselí 825/3
Praha 4 - Nusle  
  +420 222 981 972
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.